ćwiczenia jak schudnąć z brzucha

Jak schudnąć z brzucha? Sprawdzone ćwiczenia!

Wielu z nas marzy o płaskim brzuchu, ale niestety często jest to jedna z najtrudniejszych partii ciała do wyszczuplenia. Jednak nie martw się! Istnieje wiele skutecznych ćwiczeń, które pomogą Ci pozbyć się zbędnych centymetrów w okolicy brzucha. W tym artykule przedstawimy Ci kilka sprawdzonych metod, które warto wypróbować.

1. Plank

Plank to jedno z najbardziej efektywnych ćwiczeń na mięśnie brzucha. Aby go wykonać, połóż się na podłodze na brzuchu, oprzyj się na przedramionach i palcach stóp. Twoje ciało powinno tworzyć prostą linię od głowy do pięt. Wytrzymaj w tej pozycji przez 30 sekund, stopniowo zwiększając czas do 1 minuty lub dłużej. Regularne wykonywanie planku wzmocni mięśnie brzucha i pomoże Ci osiągnąć płaski brzuch.

2. Bicycle crunches

Ten rodzaj crunches jest doskonały dla mięśni brzucha. Połóż się na plecach, zegnij kolana i unieś stopy nad ziemię. Następnie wykonuj ruchy, jakbyś pedałował na rowerze, jednocześnie unosząc tułów i dotykając prawym łokciem lewego kolana, a lewym łokciem prawego kolana. Powtarzaj ten ruch przez około 1 minutę. Ćwiczenie to angażuje wiele mięśni brzucha, co przyczynia się do spalania tkanki tłuszczowej